Planerade utställningar 2017

23-24/9 - Køge/DK

14-15/10 - DK 

 För att se varje katts utställningsresultat se deras egna sidor under "Våra katter"

S*Cederskogens Titelkatter - här presenterar vi katter från vår uppfödning som erhålligt titel. <-nytt 14/11 2016

Resultaten från utställningar som våra katter eller avkommor besökt.

 

Skånes Kattklubb - Halmstad - 13 augusti 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 3  Lena Vencliková ABS  
(N)Mariskogens Orkidé 4 11  Lena Vencliková Ex1, BIV-U/J & Nominerad (1röst)

 

 

 

Skånes Kattklubb - Halmstad - 12 augusti 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 5  Bette Lind Grand International Champion  
(N)Mariskogens Orkidé 4 11  Bette Lind Ex1
S*Cederskogens Yrsa 6 12 Lena Vencliková Ex1 & BIV

 

 

Katteklubben - Brejning - 23 juli 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 5  Britta Busse CAGCIB  
(N)Mariskogens Orkidé 4 12  Britta Busse Ex1 & Best In Show (alla röster)

 

 

Calmare Kattklubb - Kalmar - 2 juli 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 5  Alexey Shchukin CAGCIB  
(N)Mariskogens Orkidé 4 12  Alexey Shchukin Ex1, BIV-T & Nominerad

 

Calmare Kattklubb - Kalmar - 1 juli 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 5 Henry Hornell
CAGCIB & Nominerad  
(N)Mariskogens Orkidé 4 12 Henry Hornell
EX1, BIV-T & Best In Show  

 

DÄK - Gislaved - 17 juni 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Mariskogens Orkidé 4 12 Lene Glem   Ex1 & BIV-U/J

 

SVISS - Hässleholm - 14 maj 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 5 Yan Roca-Folch  CAGCIB & BIV-t
(N)Mariskogens Orkidé 4 12 Yan Roca-Folch   Ex1 & Nominerad (1röst)

 

SVISS - Hässleholm - 13 maj 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 5 Robert Lubrano  CAGCIB, BIV-t & Nominerad (1 röst)
(N)Mariskogens Orkidé 4 12 Robert Lubrano   Ex1

 

Racekatten - Hvidovre - 6 maj 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Mariskogens Orkidé 4 12 Ulrike Wahl   Ex1 & Best In Show, BOB 2:a

 

Sydkatten - Malmö - 8 april 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH (N)Fodnaheia's Keilir 4 5 Hannah Jensen  Ex4 av 5 

 

DARAK - Vallensbæk - 5 Mars 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH (N)Fodnaheia's Keilir 4 5 Waltraut Sattler   CAGCIB 

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 26 februari 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH (N)Fodnaheia's Keilir 4 5 Anne-Gro Edström   CAGCIBav 2 & BIV 

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 25 februari 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH (N)Fodnaheia's Keilir 4 7 Zvezdan Memedov  International Champion 
S*Cederskogens Viking 4 12 Zvezdan Memedov  Ex2 av 2
S*Cederskogens Vidar 6 12 Jörgen Fritiof  Ex1
S*Cederskogens Viggo 8 12 Zvezdan Memedov  Ex1 av 2 & BIV-u/j
S*Cederskogens V-kull   kull Anne-Gro Edström  Ex2 av 4

 

Racekatten - Nærum - 5 februari 2017
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH (N)Fodnaheia's Keilir 4 7 Hannah Jensen  CACIB

 

DARAK - Stöby - 6 november 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH (N)Fodnaheia's Keilir 4 7 Cristiano Federico Sandon  CACIB
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Lee Selassa  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Lee Selassa  Supreme Champion & Nominerad

 

 

DARAK - Stöby - 5 november 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 9 Stéphanie Serrai  Champion
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Satu Hamalainen  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Satu Hamalainen  CACS

 

 

Racekatten - Köge - 25 september 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 9 Glenn Sjöbom  Ex2
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Lena Nordström  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Lena Nordström  CACS

 

SKKK - Helsingborg - 14 augusti 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Geir Edvardson  CAC & BIV-v/j
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Yan Roca-Folch  HP, BIV & Nominerad (2 röster)
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Yan Roca-Folch  CACS
S*Cederskogens Unni Uran 6 12 Yan Roca-Folch  Ex1 & Best In Show (med alla röster)
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Yan Roca-Folch  Ex3

 

SKKK - Helsingborg - 13 augusti 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Geir Edwardson  CAC, BIV-t & Nominerad
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Malin Sundkvist  HP & Best In Show
S*Cederskogens Unni Uran 6 12 Malin Sundkvist  Ex4
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Malin Sundkvist  Ex5

 

SVISS - Hässleholm - 5 juni 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Robert Lubrano  Ex1, BIV-j & Best In Show
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Stephe Bruin  HP
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Stephe Bruin  Ex2

 

 

SVISS - Hässleholm - 4 juni 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Henry Hornell  Ex2
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Robert Lubrano  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Robert Lubrano  CACS, BIV & nominerad
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Robert Lubrano  Ex2

 

Racekatten - Hvidovre - 8 maj 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Marta Ziemianska  Ex1, BIV-j & nominerad
S*Cederskogens Roxie Rubin 6 9 Åsa Hammarlund  Ex2
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Hannah Jensen  

 

JYDSK Racekatteklub - Hedensted - 10 april 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Marta Ziemianska  Ex1 & BIV-j
S*Cederskogens Stina Sten 6 9 Steven Jones Champion

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 28 februari 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 12  Hanne Sofie Sneum  Ex2
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3  Hanne Sofie Sneum CACS
GIP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Marteinn Tausen Supreme Champion

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 27 februari 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Cederskogens Roxie Rubin 6 9  Hannah Jensen  Ex2
(N)Fodnaheia's Keilir 4 12  Marteinn Tausen  Ex2
GIP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Marteinn Tausen  CAPS

 

Racekatten - Sorø - 7 februari 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 12  Kristina Rautio  Ex1 (av5), BIV-u/j & Best In Show

 

 

   -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2015 

 

   -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2014 

 

   -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2013 

 

   -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2012

 

   -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2011

 

    -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2010-   

 

    -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2009-   

 

    -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2008-   

 

    -Klicka här för att se utställningsresultat för år 2006-2007-